כללי

צילום סטילס לחתונה

צילום סטילס לחתונה

אחת השאלות הגדולות היום בעולם הצילום בכלל היא, האם מצלמות הסלולר יתפסו את מקומן של המצלמות המקצועיות והאם צלמים חובבים עם מכשירי סמארטפון מתקדמים יתפסו בעתיד את מקומם של הצלמים המקצועיים.

דוגמא טובה למקום בו שאלה זו עולה לא פעם, היא צילום אירועים ובפרט צילום חתונות. הסיבה לכך שהשאלה הזאת עולה בהקשר של חתונות היא, שאלת העלויות. אם אנחנו צריכים להזמין צלם לצילום סטילס לחתונה, אז אנחנו אמורים להשקיע אלפי שקלים בהעסקתו. השאלה היא, האם אנחנו יכולים לחסוך את הכסף הזה בעזרת צילום האירוע על ידי חברים באמצעות סמארטפון.

התשובה היא די ברורה, עדיף לנו מכל בחינה שהיא, לשכור צלם מקצועי לצילום סטילס לחתונה ולא לבקש מחברים שיצלמו את האירוע בעצמם, למרות שזו יכולה להיות אופציה לא רעה כתוספת על התמונות הרגילות. בחלק הבא של המאמר, נסביר מדוע צילום סטילס לחתונה הוא עדיין הצילום הטוב ביותר שאנחנו יכולים לקבל באירוע שלנו.

מדוע צילום סטילס הוא הצילום הטוב ביותר לחתונה שלנו

נתחיל מהבסיס, צילום סטילס הוא צילום מקצועי שמתבצע על ידי גורם מקצועי. הצלם שמבצע את התמונות הוא איש מקצוע שלמד את התחום, ויודע כיצד לצלם בצורה נכונה את האירועים מהיבטים שונים. הוא יודע כיצד לגשת לאנשים, כיצד לתפוס את הרגע, כיצד לתעד את כל מה שחשוב וגם מה שנדמה שהוא פחות חשוב, מה שנקרא "צילומי אווירה".

נמשיך בכך, שצלם מקצועי משתמש במצלמות מקצועיות. עם כל הכבוד למצלמות סמארטפון משוכללות, הן עדיין לא מצלמות מקצועיות שיכולות להגיע לרזולוציה כמו מצלמה רגילה. צלם מקצועי לא ירשה לעצמו להשתמש בזום כמו במצלמת סלולר וגם לא בתאורה כמו במצלמה כזו.

נקודה חשובה נוספת היא, אנחנו רוצים שהאורחים שלנו ייהנו, אנחנו לא מעוניינים שהם ישמשו על תקן צלמים באירוע. הם כמובן יכולים לצלם את עצמם ולצלם רגעים באירוע, אך אין לו כוונה שכל האירוע הם יעבדו כצלמים. אם אנחנו נסתפק רק בתמונות שהם מפיקים, אז יקרה אחד מהשניים, או שיהיו לנו מעט מאוד תמונות, או שמרבית הזמן הם יצלמו ולא ייהנו מהאירוע.

צריך לזכור עוד שצילום סטילס לאירוע, מעניק לנו אפשרות לערוך את התמונות ביחד ולהפוך אותם לבוק מרשים אותו נוכל להציג אחרי האירוע לבני משפחה וחברים.

 

דילוג לתוכן