פנאי, תרבות

ערכות קריוקי – ניידת או ביתית?

ערכות קריוקי

בשנים האחרונות, אין זה סוד, שיותר ויותר ישראלים רוכשים ערכות קריוקי לבית. תופעת הקריוקי כבר זכתה ללא מעט כתבות, מאמרים ואפילו תוכניות טלוויזיה נעשו עליה. מאחר וישראלים מאוד אוהבים לשיר, הרי שבתחילת שנות האלפיים הם החלו לרכוש ערכות קריוקי אשר מאפשרות להם לשיר שירים אהובים על פי המנגינות שלהם, ולדמיין שהם שרים את השיר ולא הזמר המקורי.

אחת השאלות שעולות כשרוצים לרכוש ערכת קריוקי היא, האם לרכוש ערכה ביתית או ערכה ניידת. על מנת להבין מי מבין שתי הערכות עדיפה, נסביר בקצרה על כל אחת מהן, כך שהדברים יהיו יותר ברורים.

ערכת קריוקי ניידת, כשמה כן היא, זו ערכה שניתן להעביר אותה ממקום למקום. מדובר בעגלה למעשה שכוללת בידורית, מיקרופונים ורמקולים. ניתן להשתמש בה בכל מבנה אך יותר מזה, ניתן להשתמש גם בשטחים פתוחים, אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים משתמשים בערכות כאלה בחוף הים, בפארק הציבורי, בגינה, ובכל מקום אחר פתוח. יש לציין, שבמקרים מסוימים נדרש ספק כוח חשמל מסוים בשביל שיהיה ניתן לחבר אליו את הערכה.

ניתן למצוא ערכת קריוקי ניידת פשוטה אשר כוללת בידורית, רמקולים ומיקרופונים, ולצידן ערכות הרבה יותר מתקדמות, כאלה שעובדות על בלוטות', וכן מספקות בטרייה נטענת, אפשרות לחיבור נגנים חיצוניים ועוד.

במקרה של ערכות קריוקי ביתיות, הרי שאלו מזכירות במראה שלהן את מערכות הסטריאו הישנות, הן יותר קטנות וניתן לחבר אליהן מיקרופונים לשירה. במערכות מתקדמות, מדובר על מערכות עם חיבור אלחוטי של מיקרופונים. מערכות אלו ניתן להעמיד בכל מקום בבית ולהשתמש בהן. ניתן גם לחבר אותן למקרנים ומסכי טלוויזיה.

מה עדיף לנו לקנות

באופן עקרוני, מערכות ניידות יכולות לעלות יותר מאשר מערכות ביתיות, בגלל שהן מורכבות יותר, עם זאת, נעדיף הרבה פעמים את המערכת הניידת ולו מהסיבה הפשוטה, שניתן לעשות בה שימוש באופנים רבים יותר מאשר מערכת ביתית.

אנחנו נוכל לנייד אותה הבית עצמו מחדר לחדר (או לחצר ולגינה), וכן ניתן לנייד אותה לכל אירוע או טיול שאנחנו עורכים בכל מקום. מה שחשוב להקפיד זה, שהמערכת תיטען בשביל שיהיה ניתן להשתמש בה, וכמובן רצוי תמיד להקפיד על רמה נכונה של ווליום בשביל לא להפר את שלוות הציבור.

 

דילוג לתוכן