3 מקומות בילוי לאנשים כבדי שמיעה

נגישות לכבדי שמיעה במקומות בילוי ציבוריים

העובדה העצובה היא שמרבית מקומות הבילוי הציבוריים בישראל אינם נגישים לכבדי שמיעה. מקומות בילוי רבים אינם נגישים לאנשים בעלי מוגבלויות באופן כללי, אך הדבר בולט מאוד בתחום כבדות השמיעה. מקומות רבים מסתמכים אך ורק על חוש השמיעה, אינם מאפשרים מענה הולם בקופות ואינם מעסיקים אנשים שיכולים לתת מענה לכבדי שמיעה אשר עברו אבחון במכון שמיעה. במאמר הבא נפרט אודות שלושה מקומות בילוי בהם ניתן ליהנות ככבדי שמיעה, ונעניק מספר עצות לשהות בהם.מכון שמיעה

3 מקומות בילוי לאנשים כבדי שמיעה

  • מסעדות: מסעדות רבות יכולות לעזור לאנשים כבדי שמיעה בעת ביצוע ההזמנה. בקשו מן המלצרים, בעל פה או בכתב, כי יתקשרו עמכם באופן המתאים לכם. חלק מן המלצרים או אחראי המשמרת ידעו לתקשר עמכם בשפת הסימנים, או בכתיבה פשוטה. במידה ועברתם בדיקה במכון שמיעה, תוכלו להצטייד בעזרי השמיעה שרכשתם על מנת להבין טוב יותר את דברי המלצר. יתרונן הגדול ביותר של מסעדות הוא שחווית ההנאה מהן כלל אינה קשורה לחוש השמיעה. כך תוכלו לבלות מחברת האדם שעימכם ללא הפרעות חיצוניות.
  • קולנוע: סעיף זה תמוה בעיני רבים, אך אנו ננמק אותו. השהות בקולנוע אפשרית לאנשים כבדי שמיעה רבים. בעת ההגעה לקולנוע, אנו ממליצים להזמין כרטיסים ברשת, ולאסוף אותם במכונות ההזמנה המיוחדות. כך תימנעו משיחה עם הנציגים בקופות, ותוכלו לוודא כי יש עבורכם מקום פנוי בקולנוע. הקולנוע הינו נוח לאנשים כבדי שמיעה אשר עברו בדיקות של מכון שמיעה, משום קיום הכתוביות בו. במידה ומדובר בלקות שמיעה ולא חירשות, השימוש במכשיר שמיעה לצד הווליום הגבוה של האולם מאפשרים חווית צפייה מהנה ונגישה. במידת הצורך, בקשו לשבת בקרבת המסך, על מנת לקרוא היטב את הכתוביות.
  • מוזיאונים ותערוכות: תערוכות רבות בגלריות פרטיות ומוזיאונים רשמיים מותאמות לאנשים כבדי שמיעה, אשר עברו בדיקות שמיעה. חלק מן העזרים הקיימים במוזיאונים הינם מדריך לכבדי שמיעה, טקסטים כתובים אודות היצירות והדרכות קבוצתיות לכבדי שמיעה. ניתן ליהנות מן היצירות בתערוכה גם ללא שימוש בשירותיו של מדריך, אך הדבר לרוב מעמיק את הידיעה בתחום ומאפשר חשיפה לנקודות מבט אודות היצירה שלא הייתם מודעים אליהן לפני כן.

אל תמנעו מעצמכם את ההנאות הקטנות שבחיים

גם לאנשים כבדי שמיעה יש את האפשרות והחובה ליהנות מחיים חברתיים פעילים ומלאים. אל תתנו לבעיות השמיעה שלכם לעמוד ביניכם ובין פעילויות הפנאי שאתם נהנים מהם. אנו ממליצים על ביצוע בדיקות במכון שמיעה על מנת להבין את אופי בעיית השמיעה שלכם. במכון שמיעה תוכלו לקבל כלים פיזיים ורגשיים, דוגמת מכשירי שמיעה שונים, אשר יעזרו לכם לקחת חלק פעיל בחיים החברתיים בארץ. כך תוכלו ליהנות מתערוכות, סרטים, מסעדות ואף הופעות מוזיקה ללא כל בעיה.