כללי

תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים

תמא 38 בירושלים יכולה להפוך מבנה ישן ולא אטרקטיבי למבנה הכי חדש בעיר. עם זאת, יש כמה דברים שחשוב לדעת על התהליך עצמו כדי לעבור אותו בצורה נכונה. יש לא מעט אנשים שעברו את התהליך בלי לדעת את כל הפרטים או בלי לבחור נכון, מה שמוביל לבעיות רבות בהמשך.

תמא 38 בירושלים: איך מתחילים?

תמא 38 היא תכנית מתאר שיצאה בשנת 2004 ועד היום ניתן לראות אותה חיה ובועטת ברחבי הארץ. גם בירושלים ניתן להשתמש בזכויות ובהטבות שמעניקה התכנית כאשר כדי להתחיל יש צורך תחילה לבדוק את הזכאות של המבנה שלכם. יכול להיות שזה מבנה מגורים ויכול להיות שזה מבנה משרדים או כל מבנה אחר, אך התנאים די ברורים ולא משתמעים לשתי פנים. יש צורך במבנה ישן שהיתר הבנייה שלו לפני שנת 1980 ועוד תנאים אחרים לגבי סטנדרט הבנייה שלו, דבר שניתן לבדוק די בקלות. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על התהליך לפני שנכנסים אליו.

מה חשוב לדעת על תמ"א 38 בירושלים?

  • יש אנשים שמחפשים את החברה המתאימה ביותר לעבור תמא 38 בירושלים בצורה הכי טובה אך הם לוקחים כמובן מאליו שכל הדיירים יסכימו. אין ספק שהדיירים ישמחו לקבל את ההצעה מול עיניהם כאשר יש כבר תמחור מסוים, אך חשוב מאוד לערוך סקר מעמיק בין הדיירים ולהעלות את הנושא עוד לפני שאתם בודקים את הפרטים העמוקים יותר.
  • עוד דבר שחשוב לזכור הוא שיש צורך לפנות לרשות העירונית ולשאול לגבי תמא 38 שאתם מעוניינים לעבור. יכול להיות שהעירייה לא תאשר זאת בגלל כל מיני סיבות, בין היתר הפרעה לתנועה או לציבור, שינוי הצביון השכונתי וכולה.

פונים לתמא 38 עם עורך דין

תמא 38 בירושלים נשמעת כמו תכנית פשוטה אך היא רק כזו לכאורה. למעשה, מדובר בתהליך שיפוץ וחידוש מבנה שאורך לא מעט זמן, ובוודאי כשמדובר על תמא 38 ב' שכוללת פינוי בינוי. לתהליך כזה אתם חייבים להגיע עם עורך דין שייצג אתכם כאשר הזכויות שלכם יכולות ליפול בין השורות אילולא הוא. לפי הנהלים עורך הדין צריך להיות ממומן על ידי היזם עצמו.

דילוג לתוכן