פנאי

תכנות לשעות הפנאי

כיום תכנות יכול להיות פתרון מעולה למי שיש לו זמן פנוי בערב. אבל זה סוג של תחביב שיכול להיות מאוד כלכלי. כיום יש הרבה בני נוער בגיל התיכון שפשוט לאחר סיום שיעור הבית מוצאים שיש להם הרבה זמן פנוי לכל התחביבים והבילויים. ניתן כמובן ללכת לסרטים, לטייל עם חברים, לעשות יוגה ועוד. הרבה דברים נחמדים, אבל ניסיון בתכנות יכול להיות מאוד כלכלי. לפעמים נערים יכולים למצוא שבעצם תכנות הוא תחביב נחמד למדי עבורם, יותר מאשר סתם להסתובב עם חברים ולדבר על הא ודא. כמובן שצריך שיהיה איזון בין הדברים ויש להקדיש זמן גם לחביבים אחרים, כך למשל יוגה חיוני לשמירה על הבריאות, ישנה ממושכת מדי מול המחשב אינה בריאה.

ראשית, מקצוע כמו עורך דין ניתן ללמוד רק באקדמיה, בלי תואר אקדמי אסור על פי החוק לעבוד בתחום הזה. כך גם לגבי תחום הפסיכולוגיה, אסור על פי חוק לתת טיפול פסיכולוגי בלי תואר שני. לעומת זאת בתכנות ניתן בהחלט ללמוד את המקצוע ולהשתלב בתחום גם בלי תואר וזאת על ידי התנסות מעשית של שעות על גבי שעות בפיתוחים שונים. כמובן שכל הפיתוחים צריכים להיעשות מתוך חשק. למשל, ניסיון לפתח אפליקציה למכשיר סלולרי יכול להיות מאתגר ומעניין, מעבר לכך שניסיון שכזה לעתים מוביל לזכייה בסכומי כסף עצומים, אין לדעת – אולי בסוף זה יהיה רעיון לחברת הזנק חדשה.

נקודה נוספת שיש לשים אליה לב, שכל הניסיון שנצבר יכול לאחר מכן לחסוך את הצורך ללמוד שלוש שנים לתואר, כך הדרך ישירות לחברת מחשבים עם תנאים טובים ושכר גבוהה

rendered laptop firewall shield concept

דילוג לתוכן