שעון יד יוקרתי או רגיל ?

כיום ניתן למצוא חנויות ושווקים רבים בהם נמכרים שעוני יד לנשים ולגברים. הדוגמאות והחברות הן בבחינת בלתי סופיים. איך נדע להבחין בין שעון יד עממי לשעון יד יוקרתי? אילו נתונים נבדוק על מנת להבטיח כי בחרנו נכון?

נתונים השוואתיים בין שעון יד יוקרתי לעממי

  1. מראה – הן במפעלים לייצור המוני של שעוני יד והן בקולקציות של חברות יוקרתיות לייצור שעוני יד ניתן למצוא שעונים אופנתיים ושיקיים. השוני העיקרי בין השניים הינם החומרים מהם מורכב העיצוב.

בשעוני יד רגילים: על אף היופי העיצובי נמצא שימוש בחומרים זולים ולא עמידים. המתכות תהיינה מתכות רגילות ואת המראה המוזהב תיתן משיכת הצבע התעשייתית. אם השעון נוצץ מאבנים הרי שלרוב אלו יהיו אבני זרקוניה.

בשעוני יד יוקרתיים: העיצוב יהיה עדכני ואופנתי. המתכות שישתמשו בהן בעת העיצוב יהיו מהמשובחות והיוקרתיות ביותר. אם השעון מוזהב הרי שנעשה שימוש בזהב ולא בצבע ואם יהיו אבנים משובצות הרי שלרוב אלו יהיו יהלומים בשיבוץ מוקפד.

לנו כצרכנים נקודה זו חשובה היות ושעון היד היוקרתי שברשותנו יהיה עמיד בפני פגיעות ושפשופים שונים.

  1. טכנולוגיה – פנים השעון חשוב לא פחות מהמראה החיצוני שלו.

בשעוני יד עממיים: אנו נמצא מנגנון פשוט, אנלוגי או דיגיטלי, לעתים מופעל בעזרת סוללות, ללא כל חידוש טכנולוגי וללא אפשרות לשימושים נוספים פרט להצגת השעה ואולי התאריך.

בשעוני יד יוקרתיים: עולם השעונים מתפתח ומידי זמן מתווספות פונקציות שימוש נוספות.

המנגנון יהיה בדרך כלל מבית ייצור של חברות משוויץ או יפן. אלו חברות שמפתחות את הטכנולוגיה החדשה ביותר ורמת הדיוק והאמינות שלהן היא ללא רבב. כל מנגנון מקוטלג ורק טכנאי שהוכשר בחברה יכול לפתוח אותו על מנת לתקן אותו או לעדכן אותו.

לנו כצרכנים נקודה זו חשובה היות ושעון היד היוקרתי נקנה מבית העסק עם תעודת אחריות ארוכת טווח ועם שעון שישרת אותנו שנים רבות ללא כל בעיה. בשעונים עממיים נוכל רק לקוות שהמנגנון אמין וטוב, אין שום ביטוח ואישור על כך.

  1. רצועה – מראה הרצועה ואמינותה חשובים לא פחות ממראה השעון עצמו.

בשעונים עממיים: נמצא שעונים עם רצועת פלסטיק גמישה או רצועה מבד דמויי עור. מעבר לעובדה שהרצועה עלולה לגרום לאי נוחות בעת ענידת השעון הרי שהיא אינה מאובטחת והשעון עלול להחליק מפרק היד וללכת לאיבוד.

בשעוני יד יוקרתיים: הרצועה הינה חלק בלתי נפרד מעיצוב השעון כולו. נעשה שימוש במתכות יקרות ובדרך כלל נמצא מנגנון אבטחה כפול שמונע החלקת השעון.

לנו כצרכנים נקודה זו חשובה מעבר לסיבה הברורה שעדיף שהשעון שלנו לא יפול וייעלם, גם במידה והשעון אכן נאבד.  הרי כל מנגנון של שעון יוקרתי נושא מספר סידורי ייחודי ובמשרדי החברה נרשמים הפרטים של כל רוכש. אם השעון נמצא על ידי אדם הגון שרוצה להחזירו לבעליו הרי שניתן לאתר את הבעלים בהסתמך על הנתונים בחברה.

וכפי שכולנו למדנו בחיים, מוצרים איכותיים וטובים, שעשויים מהחומרים המשובחים ביותר, עולים והרבה.

המחיר של המוצר מהווה האינדיקציה הראשית לאיכות גם בין שעוני היד היוקרתיים. שעון עממי ניתן לרכוש במחיר נגיש לכל אדם אולם שעון יד יוקרתי יגלם את השימוש בחומרים איכותיים במחירו. המחירים של שעון יד יוקרתי יכולים להגיע לגובה של קניית דירה במרכז העיר, אין גבול לדרישה וכמוה למחיר הנדרש.ואנו, כצרכנים, חייבים לעשות את החשבון האישי שלנו ולשאול את עצמנו האם המחיר מביא לנו התמורה הרצויה והאם זה שווה לנו?

מאמר באדיבות נינג'ה פולו שעון יד יוקרתי