קניית רכב מול רכב ליסינג

קניית רכב מול רכב ליסינגמעוניינים להחליף את הרכב הישן שלכם ברכב חדש ומתקדם יותר? מתלבטים בין רכישת רכב מאדם פרטי או מיבואן לבין רכישת רכב במסגרת עסקת ליסינג? אם כן, הנה כמה פרטים חשובים על כל אחת מהאפשרויות, שאולי יעזרו לכם בבחירה ויאפשרו לכם גם ליהנות מרכב, שילווה אתכם זמן רב ויתאים לצרכיכם השונים.

עולים לרכב מתקדם וטוב יותר

אם אתם תוהים באיזו אפשרות לבחור – רכב פרטי או רכב מליסינג, ודאי לא תופתעו לגלות שהתלבטות זו אופיינית לרבים, המעוניינים להתקדם לרכב חדש. קיימות לא מעט דרכים ליהנות מרכב מתקדם יותר, ובניגוד לעבר שהציע אפשרויות מוגבלות מאד, הרי שכיום כל אחד יכול למצוא את הדרך המתאימה לו במסגרת הרכישה וליהנות מתנאים אטרקטיביים, שיהיו לו נוחים. כשמתלבטים בין האפשרויות, חשוב לבחון מהם אפיקי הרכישה או אולי אפיקי המימון המוצעים במסגרתה של כל אפשרות. למשל, ליסינג פרטי מציע מסלול של רכישה, הכולל גם פתרון מימוני הנקבע בהתאם ליכולתו הכלכלית של הרוכש. מדובר במעין חכירה, שבמסגרתה על החוכר לשלם תשלום חודשי בכל חודש. בתום התקופה ניתן להחזיר את הרכב ולהתקדם לרכש חדש יותר (ולהתחיל עסקת ליסינג חדשה), או לרכוש את הרכב הקיים.

רכישת רכב מאדם פרטי או מיבואן לא בהכרח כוללת פתרון מימוני. ישנם יבואני רכב המציעים, במסגרת הרכישה, אפשרות של מימון כלשהו, בין אם במסגרת של הלוואה מיוחדת ובתנאים נוחים או פתרונות אחרים. רכישה מאדם פרטי איננה מאפשרת זו כלל וגם פחות גמישה. מצד שני, יכולה להיות גמישות במחיר, ולעיתים לאפשר לקונה ליהנות מעלות אטרקטיבית וכדאית מאד. קשה להתעלם מהעבודה, שקנייה של רכב, לעומת ליסינג פרטי, מצריכה סכום כסף גבוה מאד, וללא חלוקה לתשלומים. אנשים פרטיים וגם יבואנים, המוכרים רכבים מדגמים שונים, מצפים לקבל את כל התשלום מראש, תשלום שאיננו נמוך. למי שאין ברשותו את כל הסכום הנדרש, אפשרות כזו פחות תתאים, בעוד שבליסינג, הוא איננו נדרש לשלם את כל הסכום מראש כי אם סכום נמוך מאד בהתחלה ובהמשך תשלום חודשי קבוע.

למידע נוסף ולתוכניות ליסינג פרטי, כנסו לאתר אוטו סנטר

אז, באיזו אפשרות בוחרים?

כדי לבחור באפשרות המתאימה ביותר יש לבחון שני פרמטרים מרכזיים: מצבו של הרכב ותנאי העסקה. בנוסף, חשוב לבדוק מי הוא המוכר או מי היא חברת הליסינג המציעה את המסלול. אם קונים רכב מאדם פרטי, חשוב לוודא שהרכב אכן בבעלותו ושאיננו משועבד. אם מבצעים עסקת ליסינג, חשוב לפנות אל חברת ליסינג מוכרת, המציעה עסקאות משתלמות. סקר שוק יאפשר לבחון כמה אפשרויות שונות, תוך התייחסות אל הצרכים הקיימים. חשוב לזכור שרכישת רכב מצריכה לא מעט זמן. כדאי להשקיע זמן בחיפושים וגם לבדוק את הרכב באופן מעמיק. אם אתם רוצים שהרכב שרכשתם ילווה אתכם תקופה ארוכה, וכדי שגם תוכלו ליהנות מעסקה משתלמת, הקדישו לכך זמן.