פנאי

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

קורס מדריכי רכיבה טיפולית יכול לאפשר לכם לסייע לאנשים אחרים במגוון דרכים

היום מבינים כבר כי ישנה יותר מדרך אחת נכונה לטפל בבעיות שונות כגון לחץ חברתי, חרדות וכדומה, ורבים בוחרים בטיפולים מגוונים בכדי להתמודד עם בעיות מסוג זה. אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודדויות שכאלה הינה באמצעות רכיבה טיפולית, המאפשרת לאדם מסוים לעבוד עם המדריך שלו על הבעיות שלו תוך שימוש ברכיבה, בקרבה לבעל חיים ועוד.

ישנם כמה דברים אשר כדאי לדעת על הדרכת קורס רכיבה טיפולית

  • מדוע ללמוד הדרכת רכיבה טיפולית: כאמור, רכיבה טיפולית מסייעת לאנשים רבים בהתמודדות עם בעיות שונות. לאור האמור, למדריכי רכיבה טיפולית ישנה הזדמנות לסייע לאנשים להתמודד עם הבעיות שלהם בדרך ייחודית, אשר מאפשרת להם לחזור לנהל חיים נורמליים כמה שיותר מהר, כאשר ניתן לסייע לאנשים רבים באמצעות הרכיבה הטיפולית.
  • היכן לומדים הדרכת רכיבה טיפולית: רכיבה טיפולית הינה מקצוע חדש למדי, ולכן ניתן למצוא כמה מוסדות לימוד בארץ המעבירים קורס הדרכת רכיבה טיפולית, אולם לכל אחד מהם הסמכה שונה, תוכנית לימודים שונה וכדומה. כאשר ניגשים לבחירת מוסד ללמידת קורס מדריכי רכיבה טיפולית, חשוב לעבור על תוכנית הלימודים של המוסד ולבחור בזה אשר מעביר את התוכנית המעמיקה ביותר.
  • מה לומדים בקורס: בכדי להיות מדריך רכיבה טיפולית מקצועי, אשר באמת יכול לסייע לאנשים, חשוב ללמוד גם על המחלות והקשיים השונים איתם מתמודדים האנשים המגיעים לקבלת עזרה, וגם על דרכי טיפול והתמודדות שונות. מסיבה זו, תכנית הלימודים של קורס מדריכי רכיבה טיפולית מגוונת למדי וכוללת למידת אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, פסיכולוגיה, התפתחות הילד, לקויות התפתחות, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות תקשורת ועוד, וכן נושאים כגון סגנונות רכיבה, הדרכת רכיבה, ניהול אורוות, פתרון בעיות התנהגות בסוסים וכדומה.
  • משך הקורס: היות ואין הסדרה מדויקת של תכנית הלימודים במוסדות השונים, גם משך קורס מדריכי רכיבה טיפולית משתנה בין מוסד למוסד, וכן בין תכניות לימודים שונות. למרות האמור, קורס מדריכי רכיבה טיפולית אשר כולל גם הוצאת תעודה כמדריך לימוד רכיבה על פי דרישות חוק הספורט אורך כשנתיים, וכל קורס אחר אשר אינו כולל חלקים שונים בהכשרה אורך זמן קצר יותר.
  • ניסיון מעשי במהלך הקורס: במהלך הקורס, יתנסו התלמידים בחומר הנלמד בחוות השונות ברחבי הארץ בהן ניתן לבצע טיפולי רכיבה טיפולית, כך שהם יוכלו לא רק לתרגל את החומר הנלמד ולהבין אותו מבחינה מעשית, אלא גם לצבור ניסיון אשר יסייע להם בצורה משמעותית לאחר מכן במציאת מקום עבודה בתחום.

מדריכי רכיבה טיפולית יכולים להשתלב בעבודה בחוות השונות בכמה דרכים

מלבד עבודה בתור מדריך רכיבה טיפולית, יכולים בוגרי הקורס להשתלב בחוות השונות גם בתור עובדי חווה, מדריכי רכיבה רגילה ועוד מגוון תפקידים, כך שהקורס פותח בפניהם דלתות רבות.

המאמר באדיבות: רטורנו – מרכז ללימודי רכיבה טיפולית

דילוג לתוכן