תרבות

עשה זאת בעצמך! ניקוי ספה תוך זמן קצר

ניקוי הספה שלכם הוא לא עניין של מה בכך, אבל אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם

ניקוי ספות הוא צורך שרבים מאתנו מכירים היטב, בין אם בשל ירידה במראה הספה שלנו או הצטברות לכלוך לאורך זמן, ובין אם בשל היווצרות של כתמי אוכל, דם או כל לכלוך עקשן אחר. בכל מקרה, במצבים בהם הספה בבית שלנו צריכה לעבור ניקוי – אנחנו רוצים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, ולמראה המזל בהחלט ניתן לעשות זאת בעצמכם. איך? ננסה להסביר לכם זאת לעומק במאמר זה, ולתת לכם את הכלים הרלוונטיים לניקוי איכותי של הספה שלכם.

כיצד תנקו את הספה שלכם בצורה האפקטיבית ביותר בכוחות עצמכם? מה שחשוב לדעת

  • במה משתמשים? בכדי לנקות ספה בצורה אפקטיבית, צריך להשתמש בחומרים שמתאימים למטרה. אם מדובר בניקוי כללי רגיל, הרי שסבון רגיל לבדים או חומר מיוחד לעורות יעשה את העבודה בהתאם לסוג הספה. אם מדובר בניקוי של כתם עקשן, כדאי להשתמש בחומרים מסירי כתמים לבדים, או בחומץ לבן במידה ומדובר בכתמי דם או שומן מאוכל. את החומץ הלבן כדאי לערבב במים חמימים, עם מספר כפות חומץ לבן ועם חומר סבון כלשהו. לאחר מכן, ניתן לבצע ניקוי ספות זהיר.
  • איך מנקים בפועל? ניקוי של הספה בפועל צריך להתבצע בזהירות ובצורה מקצועית ככל שניתן. התהליך עצמו הוא שפשוף של הכתם עם מברשת עדינה, שלא תשחק את ריפוד הספה אך תסיר את הכתם. מומלץ להשאיר את החומר על הספה למספר דקות לפחות בטרם שוטפים אותו ממנה בעדינות עם מטלית לחה, ולאחר מכן מייבשים. עוד אפשרות היא ניקוי באמצעות מכשירי קיטור – אם יש לכם מכשירים שכאלה בהישג יד.

ניקוי הספה שלכם צריך להתבצע בזהירות ובמקצועיות – ואתם יודעים כיצד לעשות זאת

באמצעות ביצוע זהיר כפי שהסברנו אותו, ניתן לבצע ניקוי ספות בכוחות עצמכם במאמץ לא גדול ובעלות לא גבוהה מדי. במידה והדבר נחוץ אצלכם, בצעו זאת בצורה הנכונה בהתאם להסבר שלנו – וכך תחדשו את מראה הספה שלכם ותורידו ממנה כל כתם בצורה יעילה.

מחפשים ריפוד ספות? לחצו כאן

דילוג לתוכן