כללי

עיצוב חדרי רחצה

עיצוב חדרי רחצה

עיצוב חדרי הרחצה לא נגמר רק בבחירת הרצפות ותכנון תאי השירותים והמקלחות. בחדר הרחצה קיימים אלמנטים רבים המשפיעים על העיצוב שלו. מומלץ לעשות שימוש חכם באלמנטים הללו ולרתום אותם לטובת הרעיון העיצובי. מראה חדר הרחצה אומר המון על התחושה של לקוח בנוגע למקום מסוים (בין אם מדובר בבריכה ציבורית או מועדון ספורט). לרוב זה יהיה המקום האחרון בו יבלה הלקוח לפני שיעזוב. בנוסף, חדרי הרחצה הם מקומות רגישים, ובמידה ויהיו מלוכלכים או לא הגייניים הדבר ישפיע רבות על הלקוח. על כן, חשבו על האלמנטים השונים והריהוט בחדרי הרחצה על מנת ליצור מראה מתאים.לוקרים - מנל

מה צריך לקחת בחשבון כשמעצבים חדר רחצה?

  • לוקרים – מומלץ להשתמש בלוקרים בהזמנה אישית. הלוקרים תופסים חלק רק בחלל, והמינימום יהיה לרוב קיר שלם המוקדש ללוקרים. השתמשו בלוקרים כאלמנט עיצובי, והתאימו אותם אישית לחדר הרחצה אצלכם. ניתן להשפיע רבות על עיצוב, מראה ומבנה הלוקרים. הכל כמובן תלוי בחברה אותה תבחרו, אך חברות מקצועיות יציעו מגוון אפשרויות רחב. תוכלו להשפיע על החלוקה למדפים בתוך הלוקר, מוטות לתלייה ואף פתחי אוורור אם תרצו. גודלו של הלוקר נקבע בהתאם לבחירתכם, כך שתוכלו להתאים אותו לפונקציונליות ולשירות אותו אתם מעוניינים להעניק ללקוחות. כך גם סידור הלוקרים (אם לרוחב או לאורך) ואף בחירת אפשרות נעילה. תוכלו להזמין לוקרים עם מנעול מובנה או לחלופין לוקרים אשר מגיעים עם מקום מיוחד לתליית המנעול.
  • ספסלים – הספסלים הם ריהוט בסיסי בכל חדר רחצה. הם משמשים לישיבה, הלבשה ואף להנחת חפצים. ישנם שני סוגי ספסלים עיקריים – ספסלי תלייה או ספסלים עומדים. ספסלי תלייה נתמכים באוויר באמצעות זוויות העשויות מתכת מגלוונת. היתרון שלהם הוא בהענקת מראה מרחף לחלל, ובנוסף הם מאפשרים ניקיון קל ויעיל יותר. ספסלים תלויים הם הספסלים הבסיסיים שכולנו מכירים. התאימו את עיצוב הספסלים, מבחינת חומר ומראה לעיצוב חדר הרחצה הכללי.
  • מראות ומתלים – אל תשכחו את המראות והמתלים בחדר הרחצה. השקיעו מחשבה מיוחדת במיקום המתלים והמראות. איפה יהיה נוח ביותר למקם אותם עבור הלקוחות? היכן הם יהיו יעילים ביותר ולא יפריעו לתנועה במרחב חדר הרחצה? בחרו במראות בגדלים שונים ומקמו אותם במקומות שונים בחלל. תוכלו להשתמש במראות להענקת אשליה של חלל גדול יותר. גם את המתלים והמראות בחדר הרחצה מומלץ להתאים לקו העיצובי של חדר הרחצה הכללי.

קיימים בחדר הרחצה אלמנטים שונים, וכדאי מאוד לקחת אותם בחשבון כאשר ניגשים לעצב את חדר הרחצה. הקפידו כי עיצוב חדר הרחצה ישדר בראש ובראשונה מראה נקי והגייני, לאחר מכן, התאימו אותו לעיצוב של שאר המקום – מועדון, בריכה ציבורית וכו'. בחרו לוקרים, ספסלים, מראות ומתלים בעלי מראה התואם את הקו העיצובי. ניתן לרתום אותם לטובת דגשים בעיצוב. מומלץ להתייעץ או להיעזר במעצב פנים כאשר ניגשים לעצב את חדר הרחצה.

דילוג לתוכן