תרבות

סוגרים עסקה בחו"ל: כיצד למנוע שיבושים בנסיעה עסקית?

כיום, בעידן הגלובלי, יותר ויותר אנשי עסקים טסים לחו"ל לשם סגירת עסקאות ולצורך יצירת קשרים עם גורמים עסקיים זרים. ישנן אין ספור אפשרויות לשיתופי פעולה עסקיים עם חברות בחו"ל במדינות כמו סין, הודו, הפיליפינים וכמובן מדינות אירופה וארה"ב. הזירות העסקיות הבינלאומיות נמצאות בתאוצה מתמדת, ולכן הפוטנציאל לעשיית עסקים במדינות שמעבר לים הוא מבטיח.

לנסוע לחו"ל ולהיות בטוחים

כאשר טסים לחו"ל, בין אם מדובר בנסיעה עסקית או בנסיעה לכל מטרה אחרת, חשוב מאוד לפני כן לרכוש פוליסת ביטוח. לעולם אין לדעת מה ילד יום, ואם משהו עלול להשתבש במהלך השהייה בחו"ל. כל אחד יכול לרכוש את הפוליסה המתאימה לו, בהתאם לצרכיו – ישנן פוליסות בסיסיות וישנן מורחבות. כמובן, רצוי מאוד להתייעץ עם סוכן הביטוח באשר לפוליסה אשר תתאים לכם ביותר ושתכסה אתכם אופטימאלית.

מה חשוב לדעת על ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס רצוי לרכוש לא יום-יומיים לפני הטיסה, אלא כמה שבועות לפני כן. ישנן אפשרויות רבות לרכוש את הפוליסה, למשל דרך קופת חולים או דרך חברת האשראי, אבל ההמלצה החמה היא לבטח את עצמכם באמצעות חברת ביטוח בעלת שם. רכישת הפוליסה מחברה שלא שמעתם עליה בעבר איננה מומלצת, מטבע הדברים.

מדוע כדאי להרחיב את הפוליסה?

כאשר בוחרים בפוליסה מורחבת ולא בבסיסית, הכיסוי גדול יותר. למשל, בכל הקשור לאנשי עסקים, פוליסה מורחבת תכסה את המבוטח בכל מקרה בו הוא יאבד ציוד אישי, כולל כבודה. כאן מדובר בפוליסה המכסה ציוד יקר ערך כמו מחשבים ניידים, אותם אנשי עסקים לוקחים עימם לכל מקום. ככל שסכום הפוליסה יהיה גבוה יותר, כך ייטב למבוטח – גם במקרים של תאונות או של מחלות, ולכן רצוי מאוד לכלול בפוליסה גם ביטוח רפואי. אם ישנו סיכוי, ולו קל שבקלים, שתזדקקו לאי-אילו טיפולים רפואיים – ולעולם אין לדעת מה עלול לקרות – או שתאבדו את הציוד האישי היקר שלכם, ביטוח בסיסי לא יספק מענה הולם לכל אלה.

מה באשר למצבכם הבריאותי?

סביר להניח שמצבו הבריאותי של כל מבוטח שונה. לכן, רצוי מאוד לבחור בפוליסה אשר תכסה סוגיה זו. למשל, כאשר מדובר בביטוח בסיסי, הוא לא יעניק מענה לחולים במחלות כרוניות. מסלולים מורחבים יכסו את המבוטח באופן מלא, במקרים בהם הוא יזדקק לטיפולים רפואיים בחו"ל. זאת ועוד, הוא יוכל להמשיך להיות מטופל גם בארץ בעת חזרתו ובשל מצבו הרפואי. בכל מקרה, מבוטח שלא יחשוף בפני חברת הביטוח את מצבו הרפואי האמיתי, לא יהיה זכאי לכיסוי עקב הטיפול הקשור למצבו.

מה כדאי לברר לפני רכישת הפוליסה?

ישנן שאלות רלוונטיות העולות עוד טרם רכישת הפוליסה, ויש לייחס להן חשיבות. למשל: גובה הכיסוי של חברת הביטוח במקרים בהם המבוטח נפגע, מהו גובה ההשתתפות העצמית של המבוטח כאשר הוא רוכש את הפוליסה, למי מדווחים במקרים בהם אבד ציוד אישי יקר, כיצד מגישים לחברת הביטוח את המסמכים ובאיזה זמן, במקרה של אירוע – מה עושים ולמי פונים, וישנן עוד שאלות שעל כל מבוטח לשאול את עצמו. לבסוף, כאשר הביטוח מתוכנן בצורה מחושבת ועם ראייה לטווח הארוך, ניתן בהחלט לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

דילוג לתוכן