תרבות

מעצבים את הדירה? אל תשכחו את החלונות!

אי אפשר להתעלם מרמת עיצוב הדירות והבתים היום, לעומת מה שהיה לפני עשרים שנה. אין ספק שנעשתה דרך ארוכה מבחירת דירה או בית באופן פרקטי על פי מספר החדרים ועד לדירות של היום, שאולי כוללות את אותו מספר החדרים, אבל בהבדל ענק של עיצוב הדירה והאסתטיקה שלה. לא עוד דלתות עץ שטוחות, ולא עוד חלונות הזזה פשוטים, אלא הקפדה על כל הפרטים, שעושים את ההבדל בין דירה לבית של ממש. כניסת האינטרנט לכל בית הביאה איתה גם בשורת עיצוב, שנגישה לכל אחד. מי שרוצה יכול לגלוש באתרי עיצוב מרהיבים, ולעצב לעצמו את הדירה מחדש בכל הדברים היפים שמוצעים היום בשוק, כולל אביזרים פרקטיים ביותר, שמעוצבים בסגנונות שונים ובצורות יפייפיות.

בין יתר האלמנטים שעברו שידרוג רציני בשנים האחרונות בכל הקשור לעיצוב דירות, אין ספק, כי מהפכת החלונות היא אחת הבולטות שבינהם.

מהם חלונות מעוצבים?

חלונות הם לכאורה דבר מאד פרקטי. הם נועדו לפעור חור בקיר הבית שלכם, כדי להכניס אור ואוויר לתוך הדירה. מבעד לחלונות ניתן להשקיף על הנוף, וליהנות מאור שמש טבעי. אבל חלונות, כמו כל דבר פרקטי אחר, ניתן לעצב בשלל צורות וסגנונות, וממש כפי שאנו רגילים לבחור שולחן אוכל לסלון (שגם הוא פריט מאד פרקטי) על פי סגנון מסויים שיתאים לעיצוב הכללי של הדירה, כך יש להתייחס לבחירת חלונות מעוצבים לבית שלכם. חלונות, כמו שולחנות ורהיטים אחרים, אינם רק אלמנט פרקטי בבית, אלא פריטים שניתנים לעצב את הבית, או להיות חלק מעיצוב הבית באותה המידה.

חלונות מעוצבים מייצרים כיום במיוחד מאלומיניום. חומר זה מאד קל וחזק, ומאד קל ליצור ממנו צורות שונות לתבניות של חלונות. שילוב של אלומיניום וזכוכית בעצמו כבר מדבר אליכם עיצובית, ותוכלו להזמין חלונות מעוצבים במגוון רחב של סגנונות וצורות.

מהן האפשרויות העומדות בפניכם?

האמת היא שניתן לעצב כמעט כל דבר באמצעות אלומיניום וזכוכית, כאשר מדובר בעיצוב חלונות, אבל הדברים העיקריים שתוכלו לקבל הם:

  • חלונות לפי הזמנה בסגנונות שונים
  • חלונות למקומות מיוחדים או מסחריים בכמויות גדולות
  • מגוון רחב של פרופילים לייצור החלונות
  • חלונות מעוצבים עם קשתות או קימורים
  • חלונות שהם קיר אחד גדול
  • חלונות בלגיים
  • חלונות ויטראז'
  • חלונות עם תריס, תריס מתגלגל, תריס ונציאני וכדומה

חלונות זה לא רק תוכנת מחשב

עיצוב חלונות וייצורם מצריך מיומנות גדולה ועבודה מאד מדוייקת. אם אתם מעוניינים בהתקנת חלונות חדשים לביתכם, הזמינו מומחה לחלונות, שיוכל לייעץ לכם איזה חלון יתאים לעיצוב הבית שלכם במסגרת התקציב שיש לכם. עשו סקר שוק, וקבלו המלצות על החברה שאיתה אתם רוצים לעבוד. וודאו כי יש לה נסיון בסוג החלונות אותו אתם מבקשים ושנו את מראה הבית שלכם כפי שאתם רוצים.

66

דילוג לתוכן