פנאי

מלון טוב – שומעים טוב

מערכות הגברה לאירועים גדולים במלונות

מערכות הגברה מסווגות לפי שימושים שונים. יש מערכות הגברה ביתיות, המיועדות להשמעת מוסיקה בבית, ואפילו לעריכת מסיבות בבית. מערכות אלה נחשבות למערכות מאד טובות, אבל הן מיועדות למקומות קטנים ויכולת ההגברה שלהן מוגבלת לשם כך בלבד. הגברה של מוסיקה איננה פונקציה של עוצמת הסאונד בלבד, אלא בעיקר של איכות הצליל, שבוקע מן הרמקולים. מה שמייחד מערכות הגברה, הוא היכולת שלהן להגביר את הקול לעוצמה הרצויה בחלל הנתון, ובאיכות הגבוהה ביותר שניתן. כאשר אתם מתכננים אירוע גדול, בבית מלון למשל, עליכם לוודא כי למלון הגברה באיכות צליל טובה, שמתאימה לגודל האולם, שתבחרו לצורך האירוע. מלונות רבים מחזיקים ציוד הגברה משלהם, ואחרים מזמינים הגברה על פי דרישת הלקוח. הזמנה חיצונית יכולה להיות מועילה יותר בגלל המגוון הגדול יותר לבחור ממנו.

מוזיקה טובה באיכות טובה – הנאה מובטחת

אפשר לומר, כי בכל אירוע כיום יש צורך במערכת הגברה, מכיוון שבכל אירוע משמיעים מוזיקה. בין אם מדובר על מוזיקת רקע למשך האירוע או למוסיקת ריקודים וכיוצא באלה. בכל מקרה, תרצו כי המוסיקה תשמע בעוצמה מספיקה בחלל, שבו אתם עורכים את האירוע ובאיכות מעולה. ציוד הגברה מקצועי עולה המון כסף, ויש כל הזמן לעדכן אותו. מלונות רבים מחזיקים ציוד הגברה, אך יש כאלה שמעדיפים השכרת מערכות הגברה, וזאת כדי לא להתעסק עם הטיפול והתחזוקה, וההתעדכנות התמידית בציוד זה.
בנוסף לכך, במלונות רבים מקיימים אירועים בגן המלון, ולשם כך צריך ציוד הגברה מיוחד למקומות פתוחים, שלא כל מלון מחזיק בעצמו. אירועים פתוחים דורשים לא רק ציוד מיוחד, אלא גם התקנה והפעלה מיומנת. כדי להפיק את הצלילים האיכותיים ביותר לאירוע בגן המלון, יש צורך במפעיל ציוד הגברה, שידע לנצל את המקסימום מן הציוד המושכר או הקיים במלון. על הציוד להכיל מספר קומפוננטים חשובים.

כיצד תהנו מהגברה טובה באירוע בבית מלון

original fajita sizzling hot  on iron plateרמקולים – הבסיס של כל מערכת הגברה הם הרמקולים ואיכותם. הרמקול מתרגם את הפולסים החשמליים לצלילים, שאותם אנו שומעים. הרמקול הוא החוליה האחרונה בציוד ההגברה, אבל אולי החשובה מכולם. רמקולים איכותיים יכולים לעשות את ההבדל בין צליל סביר לצליל מעולה, ותאמינו שיש הבדל ענק בין השניים. רמקולים מתחלקים לסוגים וגדלים שונים:

• רמקולים עם תיבת עץ לתהודה טבעית ואיכותית
• רמקולים עם תיבה יצוקה
• רמקולים מוגברים או אקטיביים בעלי מגבר פנימי נוסף משלהם
• רמקולים לצלילי בס בלבד
• רמקולי מוניטור ועוד
אירוע, המתרחש בחוץ, מחייב בחירה קפדנית של הרמקולים, ואת מיקומם הנכון בשטח בפתוח.
מערכות הגברה – על המגבר להיות בעל עוצמה, שמיועדת לסוג הרמקולים, שאם לא, יהיה הסאונד עלוב. החיבור בין ההגברה לרמקולים חייב להיעשות עם חוטים נכונים ולא דקים מידי, כדי שהצליל הבוקע מהם יהיה נקי וצלול, ויש צורך ביכולת שליטה על כל סוגי הצלילים בנפרד.

 

 

המאמר באדיבות שמע ג.ר ,מערכות הגברה ומיקרופונים

אודות כותב המאמר

דילוג לתוכן