פנאי

קריר ונעים – המזגן שיעשה לכם את החופשה

חשיבותו של מזגן בבתי מלון והארחה

האווירה המיוחדת בבתי המלון ושבירת השגרה הם בין הסיבות המרכזיות ליציאה לחופשה. תיירים, המזמינים אירוח, מעוניינים לקבל תנאים אופטימאליים לבילוי, מנוחה ושינה. דרישות אלו משותפות לתיירים בכל רחבי העולם ובכל הגילאים. בין אם מדובר על תיירים מחו"ל, המגיעים לישראל, או על ישראלים שנוסעים לחופשה השנתית, תנאים מפנקים הם שיקול מרכזי בבחירת בית מלון. אך מה מרכיב את אותם תנאים, והאם כל בית מלון יכול לעמוד בדרישות?
התנאים הנוחים בבתי מלון מורכבים בראש ובראשונה ממערכת מיזוג אוויר. היתרון של מזגנים הוא שהם מתאימים לכל עונות השנה: אפשר להשתמש בהם בקיץ לטובת קירור, בחורף לטובת חימום, ובאביב ובסתיו לצורך שמירה על טמפרטורות נוחות.
מזגנים איכותיים צריכים להיות חלק בלתי נפרד מהמפרט הטכני של חדרים בבתי מלון. אורח, המגיע למלון ללא מזגן שקט ויעיל, עשוי להתאכזב, לחוות עוגמת נפש אדירה, ולוותר על ביקור חוזר.

3

מדוע מזגנים הם גורם משיכה לתיירים?

מחקרים רבים בתחום התיירות מצביעים על מזגנים, בתור גורם משיכה מרכזי של תיירים. מי, שמעוניין להשוות בין בתי מלון והארחה, בודק לצד המחיר גם את הנושא של מערכות מיזוג אוויר, בעיקר כאשר מדובר על מדינה חמה כמו ישראל. בתי מלון בארץ, המעוניינים להציב תחרות לרשתות הגדולות, חייבים להשתמש ביתרון היחסי שלהם: מזגנים איכותיים, מהירים ופשוטים להפעלה.
מנהלי שיווק ושירות לקוחות בבתי מלון צריכים לזכור, כי לא כל מזגן עונה על הדרישות של האורחים. בתי מלון ישנים זקוקים להחלפת מזגנים לקראת הקיץ, ולא יכולים להרשות לעצמם להישאר עם מזגן ישן. בניגוד לשנים קודמות, כיום כל אורח יכול להיכנס לאתר האינטרנט של המלון או בית ההארחה, ולקרוא מה הוא צפוי לקבל בחדר. בנוסף, אורח, שמתאכזב מכך שאין מזגן, עשוי להעביר ביקורת שלילית ולמנוע ביקור של תיירים נוספים.

תחזוקה של מערכות מיזוג אוויר

בתי מלון, המעוניינים למשוך אליהם תיירים, צריכים להקפיד על תחזוקה מלאה של המזגנים. גם רכישה של מערכת מיזוג חדשה לקראת הקיץ עשויה להיתקל בבעיות, בעיקר כאשר לא מתבצעת תחזוקה נכונה. יש ליצור קשר עם אנשי מקצוע מתאימים לפני העונות העמוסות, לוודא הפעלה תקינה של המזגן ולקבל חוות דעת מפורטת.
התחרות בתחום התיירות בישראל מתגברת מדי שנה, ובתי מלון והארחה צריכים לעשות את המיטב על מנת לבלוט. התנאים המובטחים לתיירים חייבים לכלול שירותי מיזוג אוויר ברמה הגבוהה ביותר. אף אורח אינו רוצה להגיע לבית מלון, שלא משקיע בו או במשפחתו. בעזרת המזגנים, ובעלות נמוכה יחסית, יכול כל בית הארחה למתג את עצמו בתור מלון מוביל ויוקרתי.
הרשתות המובילות בעולם כבר עברו לשירותי מיזוג אוויר מתקדמים. תחום התיירות מכיר בחשיבות המזגנים, וכעת יכולים ליהנות מכך גם בתי מלון בישראל.

 

 המאמר באדיבות אולימפוס – תיקון מזגנים ושירותי קירור

אודות כותב המאמר

דילוג לתוכן