כללי

מהי הדברה ירוקה ולמה היא כל כך טובה לנו?

המטרה של הדברה ירוקה היא להרחיק מזיקים ולצמצם את השפעתם ההרסנית, אך מבלי להפר את האיזון האקולוגי. ברמה הפרטית מציעה הדברה כזו יתרונות פונקציונאליים רבים. ראשית, היא אינה משתמשת בחומרים כימיים ולכן היא גם לא מסוכנת עבור בני אדם או בעלי חיים. אפשר להשתמש בה בתוך בית עם ילדים קטנים וחיות מחמד ללא חשש.

שנית, הדברה ירוקה מהווה עדות ברורה לחשיבות של שמירה על איכות הסביבה. כיום כבר אי אפשר להתעלם ממצבו הנוכחי של כדור הארץ, ומהמצב אליו יגיע במידה ולא נבצע שינויים מיידיים. במילים אחרות, הדברה ירוקה טובה לנו היות והיא עולה בקנה אחד עם אינטרס גלובאלי של שמירה על איכות הסביבה.

היתרונות של הדברה ירוקיתרונות של הדברה ירוקהה

לא מספיק לבחון את הסיבות בגללן הדברה ירוקה טובה לנו בתור לקוחות, וכדאי לקחת בחשבון את היתרונות המקצועיים של הדברה מן הסוג הזה:

א. התאמה לכל סוגי המזיקים – כבר לא צריך להזמין מדביר לכל מזיק בנפרד. אפשר להשתמש בהדברה ירוקה ולייצר סביבה הדוחה מזיקים באופן טבעי ומוצלח.

ב. ריסוס ללא מסכה – המדביר עצמו מרסס את הבית ללא מסכה וכך מעיד מגוף ראשון על ההתאמה של החומרים הירוקים לאיכות החיים.

ג. אישורים והסמכות – בניגוד לחומרים כימיים הנרכשים בחלק מהמקרים ללא אישורים, הדברה ירוקה מתבצעת בכפוף לאישור משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. גורמים אלו מפקחים על שיטות ההדברה ועל החומרים המיועדים לשימוש פרטי, ציבורי או חקלאי.

לסיכום, הדברה ירוקה מנסה למזער את ההשפעות של חומרים כימיים או חומרי הדברה קונבנציונאליים על המערכת האקולוגית. היא מנסה לפתור את מוקד הבעיה ולא רק את התסמינים, והיא משתמשת בחומרים בעלי רמת רעילות נמוכה לאדם ולסביבה. 

דילוג לתוכן