פנאי

מהו חדר בריחה?

חדר בריחה הוא משחק חדש שהגיע לישראל רק לפני שנתיים. כיום יש בישראל כבר למעלה מ-200 חדרי בריחה פעילים. אלפי ישראלים כבר התנסו במשחק והפכו למכורים אליו. חדר בריחה זה משחק שבו קבוצת שחקנים נכנסת לחדר סגור. המטרה של אותה קבוצת שחקנים היא לצאת מהחדר הזה במהירות האפשרית. כדי לעשות זאת צריכים חברי הקבוצה לפתור חידות מסובכות ורמזים מעורפלים. עד שלא תפתרו את כל החידות הדלת תישאר נעולה ולא תוכלו לצאת מהחדר. הזמן המקסימלי לפתרון החדר ומציאת הדרך החוצה ממנו, הוא 60 דקות.

למי זה מתאים?

חדר בריחה זה משחק, שיכול להתאים לכל אחד מאתנו. הרוב הגדול של שחקני חדרי הבריחה בישראל ובעולם הם צעירים. אותם צעירים מתחברים לקונספט במיוחד. חדר בריחה יכול להתאים גם לילדים, בעיקר חדרי הבריחה הקלים יותר. גם מבוגרים יכולים להתחבר לקונספט של חדרי בריחה. עבורם זה ממש כמו להיות חלק מעלילה של ספר כאשר הם השחקנים הראשיים. בעבור הצעירים, זה בדרך כלל מרגיש כמו להיות חלק ממשחק מחשב, כאשר הם נמצאים בתוך המשחק.

למה אנשים מתמכרים לזה?

חדר בריחה הוא משחק שיכול להיות ממכר. מדובר על אנשים שמגיעים לפתור חדר בריחה בתדירות של שבוע ולפעמים אפילו בתדירות גדולה יותר. ככל הנראה המכורים לחדרי בריחה התחברו לקונספט בשל האדרנלין הגדול שזורם בגוף בעת המאבק לפתור את החידות. מדובר על משחק מלא במסתורין שבו אין אפשרות לדעת מה הולך לקרות בחמש הדקות הקרובות. אין ספק שגם הגבלת הזמן של 60 הדקות לפתירת חדר הבריחה מוסיפה לאדרנלין של השחקנים בעת המשחק וגורמת להם להתמכר.

מה הם נושאי הרקע של חדר הבריחה?

בישראל יש כמות עצומה של למעלה מ-200 חדרי בריחה. ביחס למדינות אחרות, מדובר על מספר מכובד ביותר, בטח כאשר ישראל היא מדינה פצפונת. זה אומר שיש מגוון רחב של חדרי בריחה עם סיפורי רקע שונים. סיפורי הרקע לקוחים מעולמו שונים. מדובר על אירועים היסטוריים חשובים, עולם הפנטזיה, עלילות של סרטים או סדרות טלוויזיה מוכרות, ועוד…

דילוג לתוכן