מדריך מקוצר לבחירת עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות מגע מולטיפוקל נחשבות לטרנד החם בענף רפואת העיניים ותחום הראייה. עדשות מולטיפוקל מאפשרות ראייה ממוקדת, איכותית ונוחה בטווח רחב של אורכי מוקד אך יש להתאימן על ידי אופטומטריסט מקצועי ומנוסה. כדאי לדעת כי עדשות מגע מולטיפוקל, בדומה לעדשות מולטיפוקל למשקפיים, מספקות מענה איכותי ויעיל לראייה לטווח רחוק, לטווח ביניים ולטווח קצר וקרוב. העדשות מהוות פתרון חדשני ומושלם לאנשים המשתמשים בעדשות באופן יומיומי, והן מתאימות במיוחד למי שחוצה את גיל 40 וראייתו לטווח קרוב הולכת ומתדרדרת, אך הוא אינו מעוניין במשקפיים.

התאמה לתנועת האישון

עדשות מגע מולטיפוקל מתאימות לתנועת האישון הטבעית. במרכז העדשה יש אזור המתאים לטווחי מיקוד קצרים מאחר ובקריאה או בהתמקדות על עצמים קרובים האישון מתכווץ. בהיקף העדשה יש אזור טבעתי המיוחד לראייה לטווח רחוק, אזור המותאם להתרחבות האישון כאשר מביטים רחוק. בין שני האזורים ממוקם אזור המותאם לראייה לטווח בינוני וכך למעשה עדשת המגע מספקת פתרון ראייה לכל מוקדי וטווחי הראייה. יש לציין כי התאמת עדשות מגע מולטיפוקל באופטיקה טל נעשית לאחר אבחון מקצועי באמצעות מכשור מתקדם ובהתאמה מלאה למאפייניו וצרכיו של הלקוח. לכן, אין להעביר עדשות מגע מולטיפוקל בין אנשים.

1

עדשות רכות או קשות

כדאי לדעת כי ניתן להתאים עדשות מגע מולטיפוקל רכות או קשות, כאשר ההמלצה בין אנשי המקצוע היא להתחיל עם עדשות מגע רכות לשימוש בטווחי זמן קצרים, על מנת להסתגל לעדשות החדשניות, ולוודא את מידת התאמתן למאפייני האדם. לאחר תקופת ההסתגלות ניתן להתאים עדשות מגע מולטיפוקל קשות שמיועדות לשימוש לטווחי זמן ארוכים. אגב, כדאי לדעת כי תקופת ההסתגלות לעדשות מגע מולטיפוקל קצרה בהשוואה לתקופת ההסתגלות הנדרשת למשקפיים, ומשך הזמן משתנה בין אדם לאדם.

פתרון לסובלים מקטרקט

רבים באוכלוסייה סובלים בגיל מתקדם מבעיית קטרקט, עכירות על העדשה שגורמת לפגיעה במעבר האור לגלגל העין ולתמונה מטושטשת ופגומה. כיום ניתן לעבור ניתוח מהיר, בהרדמה מקומית בלבד, על מנת להוציא את העדשה הפגומה ולהשתיל במקומה עדשה חדשה. בהליך כירורגי קצר הידוע בשם מולטי קטרקט ניתן להשתיל עדשות מגע מולטיפוקל וכך לאחר הניתוח ניתן לחסוך את הצורך במשקפיים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי עדשות מגע מולטיפוקל יקרות ואינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי. לכן, יש לממן את עלות העדשה באופן פרטי. כמו כן, חשוב לקבל הנחיות והסברים כיצד לטפל בעדשות ומומלץ לבקר אצל אופטומטריסט אחת לחצי שנה למטרות מעקב וביקורת.

בדיקה מקצועית על ידי אופטומטריסט

כאשר מחליטים על עדשות מגע מולטיפוקל חשוב לקבל ייעוץ על ידי אופטומטריסט המוסמך להתאים עדשות מגע. יש לעבור אבחון מקצועי באמצעות מכשור ייעודי שאין לכל אופטומטריסט ולכן מומלץ לוודא מראש כי פונים לאופטומטריסט הנכון. יש להתאים את עדשות המגע באופן מדויק למאפייני הלקוח. אין להקל ראש בבחירת האופטומטריסט וחשוב לפנות רק לאופטומטריסט מקצועי ומנוסה בעל ניסיון עשיר בהתאמת עדשות מגע מולטיפוקל.