כללי

מדפסת לייזר משרדית

מדפסות לייזר, שלא כבעבר, נגישות  כיום לקנייה בשוק החופשי. מחירי המדפסות ירדו באופן דרסטי והמגוון לבחירת מדפסת היא עצומה.

מגוון המחירים לקניית מדפסות לייזר לשימוש בייתי הוא רחב ונע בין 1100 ₪ לפשוטות והאיטיות יותר והמחירים מטפסים עד ל 7000 ₪ למדפסות מהירות ואיכותיות בעלות רזולוציית תמונה מצויינת.

מהם הנקודות על פיהן נבחן איזו מדפסת לייזר מתאימה לצרכינו

  1. חדות ההדפסה ורמת הפירוט בה – איכות ההדפסה נמדדת ברמת הרזולוציה (dpi). הרזולוציה נבחנת במספר הנקודות האופקיות והאנכיות הבונות את התמונה. ככל שרמת הרזולוציה גבוהה יותר כך איכות ההדפסה גבוהה יותר.

בבואנו לקנות מדפסת לייזר אנו חייבים לדייק את צרכינו: אם אנו מדפיסים בעיקר הדפסות שחור לבן רזולוציה באיכות dpi600 תספיק. באם נזדקק למדפסת על מנת להדפיס מסמכים גרפיים ותמונות הרי שנזדקק לרמת רזולוציה גבוהה יותר, dpi1200.

  1. יכולות המדפסת – בבואנו לבחון את מדפסת הלייזר אנו נבדוק:

מהירות הדפסה – מספר הדפים שהמדפסת מדפיסה בדקה (PPM). מהירות טובה למדפסת לייזר בייתית עומדת על 20 דפים לדקה.

מהירות הדפסת הדף הראשון גם היא חשובה –   10 שניות נחשבת מהירות טובה.,

מדיות שעליהן ניתן להדפיס – הכוונה לגודל העמוד בו ניתן להשתמש וכן סוגי הניירות השונים המשמשים להדפסה.

עוד נקודה חשובה הינה הדפסה דו צדדית שלאנשים מסויימים יכולה להוות נקודה משמעותית בבחירת סוג מדפסת הלייזר.

גודל הזיכרון (MB) והמעבד שלה ((MHz – ככל שהזכרון גדול יותר כך ניתן לשמור יותר מסמכים ואיכות ההדפסה עולה בהתאמה (הזכרון המינימאלי למדפסת לייזר בייתי עומד על MB16).

מעבד – זהו הגורם המשפיע על מהירות עבודת המדפסת. ככל שהמעבד מהיר יותר עבודת המדפסת טובה יותר אולם מחירה מתייקר בהתאם.

עומס העבודה החודשי לו נזדקק – לאחר שבחנו את כל הנקודות המצויינות לעיל נבחן אותן ביחס לעומס העבודה לו נזדקק.

  1. נוחות עבודה ופונקציות נוספות – ככל שמדפסת הלייזר מתקדמת יותר היא תוכל לעשות פעולות שאינן תלויות בלחיצת כפתור במחשב. צריך גם לבחון את רמת הרעש שמפיקה המדפסת על מנת למקם אותה באיזור שבו לא תציק באוזן לאורך כל היום.
  1. חיבורים למחשב – החיבור הנפוץ ביותר הוא חיבור USB. ישנן מדפסות עם חיבורי רשת ובעלי קישוריות אלחוטיות המאפשרות חיבור של מספר מחשבים למדפסת הלייזר. כמובן שככל שהמדפסת בעלת פונקציות נרחבות יותר מחירה עולה בהתאם.
  2. עלויות שימוש שוטפות – מדפסות הלייזר מקבלות את הצבע מהטונר שמורכב בתוך המדפסת. לפני קניית מדפסת צריך לברר לכמה הדפסות מספיק הטונר מפני שהחלפתו יקרה יחסית.
  1. מחיר התחלתי של מדפסת לייזר – דגמים בסיסיים של מדפסות לייזר שחור לבן עולים 400 – 1200 ₪. כפי שנאמר, ככל שרמת הביצועים עולה כך גם המחיר. דגמים מתקדמים יותר יעלו 1200 – 3000 ₪. מדפסות תעשייתיות מגיעות למחירים של 30000 ₪ ויותר.

ככלל, זמן האחריות הניתנת למדפסת לייזר חדשה עומד על שלוש שנים וניתנת להארכה תמורת תשלום. באם בוחרים להאריך את האחריות יש לבחון מה נקבל בתמורה לכספנו.

יש עדיין לאן להתקדם

לסיכום ניתן לומר כי רמת עבודת מדפסות הלייזר בימינו היא טובה מאד, עובדה המאפשרת לנו, הצרכנים הרגילים, שלא זקוקים לרמות רזולוציה גבוהות ואינם זקוקים לביצועים מרשימים של מהירות, אנו יכולים להסתפק בקניית מדפסת זולה שתהיה טובה דיו לענות על צרכינו היומיומיים.

דילוג לתוכן