כללי, פנאי

לאתגר את הראש עם כספת iq

אחד ממשחקי החשיבה המהנים ביותר שיש כיום ,הוא משחק שנקרא כספת iq. משחק זה יכול להופיע הן בעיתוני תשבצים למיניהם – אך יש לו גם גרסאות מקוונות למחשב ואף לטלפון הסלולרי, וכן גרסה של משחק קופסה. המטרה של המשחק היא לנסות ולפצח את הכספת, ולהבין מהו הקוד שלה. כיצד בעצם המשחק המיוחד הזה בנוי? בואו ונכיר את מרכיביו.

 

כספת

 

כך תאמנו את הראש

  • הכירו את החוגות – המשחק של כספת iq בנוי מ9 חוגות שונות. בכל חוגה צריך לשים מספר בין 1 ל9. המספרים לא יכולים לחזור על עצמם (כלומר אם כבר הופיע למשל המספר 8, הוא לא יופיע שוב). המטרה היא להבין איזה מספר מופיע באיזו חוגה.
  • הרמזים – מתחת לחוגות מופיע לוח הרמזים שלכם. לוח הרמזים כולל ציורים קטנים שמדמים את החוגות הגדולות, ותמיד ברמז יופיעו חלק מן המספרים, והדבר עוזר להבין את המיקום.
  • אסימון זהב – אם ברמז מופיע לפחות אסימון זהב אחד, זה אומר שברמז אתם תמצאו ספרה אחת שאכן מופיעה במיקומה האמיתי. זה מאד פשוט אם ברמז גם מופיעה רק ספרה אחת, אבל אם יש יותר מספרה אחת – צריך להבין לאיזו ממנה אסימון הזהב מתכוון, ואפשר לעשות זאת בשיטת האלימינציה מול רמזים אחרים במשחק כספת iq.
  • אסימון כסף – יש רמזים במשחק כספת iq עם אסימון כסף. אסימון הכסף אומר שהמספר שמופיע בחוגה ברמז הוא בהכרח איננו במקום שבו הוא מופיע – אבל הוא מוחלף עם המספר השני שמופיע ברמז. כמובן שגם כאן זה מאתגר לדעת לאילו מהמספרים היא הכוונה – ויש להצליב זאת עם רמזים נוספים.
  • רמות קושי – המשחק מגיע בשלוש רמות קושי שונות. ברמה הקלה ביותר המשימה היא לחלוטין לפי שיטת הפסילה. אבל ככל שהרמה עולה – צריך לתכנן יותר מהלכים קדימה, וגם אתם זקוקים לקצת יותר מזל.

 

אפשר להעביר כך שעות!

בעזרת המשחק כספת iq תוכלו ליהנות משעות של הנאה בכל דרך שרק תרצו – במחשב, בטלפון, במשחק קופסה, או בכל דרך אחרת. זו הזדמנות נהדרת לחדד קצת את הראש והמחשבה, ואף לנסות ולפתור את הכספת ביחד!

דילוג לתוכן