כללי

טיולים לקברי צדיקים – אבל מה המקום הכי טוב לבקר?

טיולים לקברי צדיקים
טיולים לקברי צדיקים

ישנם מספר קברי צדיקים בגבולות ישראל שכדאי לבקר בהם. אחד המקומות המומלצים ביותר לבקר בהם הוא קברו של התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס. מי שהיה גדול התנאים בדורו ותלמידו החכם והחשוב ביותר של רבי עקיבא, גילה את סודות הישועות והסגולות ועשה בהם שימוש כדי לעזור לעם ישראל. זכותו נשמרת לעד לעם ישראל ועד היום עשרות אלפי אנשים ואף יותר, מגיעים מדי יום, חודש ושנה לקברו של רבי מאיר שטבריה. ישיבת אור תורה היושבת במקום ומתחזקת אותו, תשמח לארח אתכם לסיור מכובד ומרגש במקום, לשיעור תורה אודות רבי מאיר בעל הנס ואף תפילה מרגשת במקום.

מדוע אנשים הולכים לקברי צדיקים?

הליכה לקברי צדיקים היא דבר מוכר וידוע בקרב עם ישראל. ישנם כאלה אפילו המרחיקים לקברי צדיקים שמעבר לשטחה של ישראל. הרעיון מאחורי הליכה לקברי צדיקים היא לכבד אותם על ידי ביקור במקום קבורתם ונשיאת תפילה לקב"ה בזכותם של הצדיקים הללו. ברור למדי שאותם צדיקים זכו לכינוי זה בשל מה שעשו בחייהם ותפילותיהם נשמעים על ידי הקב"ה היטב ולכן אנשים רוצים להיעזר בזכותם של הצדיקים שהקב"ה ישמע את תפילותיהם. כאשר הצדיק מבקש מהקב"ה שיזכה את אותו אדם שהתפלל על קברו.

מי הוא רבי מאיר בעל הנס?

רבי מאיר בעל הנס היה גדול התנאים בדורו. הוא נשא לאישה את ברוריה שהייתה ידועה בחוכמה ובהיותה צדיקה גדולה. הסיפור של רבי מאיר בכינויו "בעל הנס" מתקשר לסיפורה של אחותה של ברוריה שנלקחה בשבי על ידי הרומאים והועברה לעבודה בבית בושת תחת השגחת שומרים רומאים. ברוריה שהתמלאה בצער רב ביקשה מרבי מאיר שילך לשחרר אותה. רבי מאיר נענה בחיוב ולקח עמו שק גדול במטבעות זהב. כאשר הגיע אל המקום וראה את השוער אמר לו לקחת את השק בתמורה לשחרורה אותה אישה (שהייתה אחותה של ברוריה). הוא אמר לשומר שייקח חצי מהמטבעות לעצמו ועם החצי השני ישחד את הממונים עליו בכל פעם שישאלו אותו מדוע חסרה מישהי. השומר חשש לחייו ולא הסכים בתחילה בטענה שלא יודע מה יעשה כאשר יגמרו מטבעות הזהב. רבי מאיר אמר לו "אלקא דמאיר ענני" זה מה שתאמר במקרה כזה ותינצל. השומר לא השתכנע ורבי מאיר, כאות הדגמה לשומר, החל מתגרה בכלבי השמירה שרצו אליו לתקוף אותו. הוא צעק "אלקא דמאיר ענני" והכלבים הפסיקו. השומר נדהם למראה עיניו והשתכנע לבסוף. כאשר נגמרו לו מטבעות הזהב הוא נעצר ועמדו לתלות אותו בכיכר העיר. משלא הצליחו לתלות אותו אמרו לי "למה זה ככה. ספר לנו" אז הוא סיפר להם את הסיפור עם רבי מאיר והם שחררו את השומר והחלו לחפש אחר רבי מאיר. כך השומר ניצל ורבי מאיר זכה לכינויו רבי מאיר על הנס. מאז ועד היום זכותו נשמרת לעם ישראל בניסים, סגולות וישועות מהקב"ה.

אז אם אתם מתכננים טיולים לקברי צדיקים אתם מוזמנים להגיע לטבריה ולבקר גם בקברו של רבי מאיר בעל הנס ולזכות בסגולות וישועות.

דילוג לתוכן