תרבות

חיי התרבות העשירים של שר שלום ג'רבי

שר שלום ג'רבי הוא ראש מנהלת השירות הלאומי אזרחי, תפקיד שהוא באופן טבעי הרבה יותר ממשרה מלאה, שהרי מדובר באחד הגופים החשובים במדינת ישראל ובמחויבות עצומה. ג'רבי הוא גם אב ל-5 ילדים, וגם ההורות היא משרה מלאה פלוס – ובכל זאת הוא מקפיד ליהנות גם מתרבות, ולא מעט ממנה.

הסיבה לכך פשוטה: על-מנת לעמוד בכל האתגרים שלקח על עצמו, נדרשת נפש בריאה במיוחד, והרי תרבות היא המזון הטוב ביותר לנפש האדם.

למה ממליץ שר שלום ג'רבי על שחר צדוק?

חיי התרבות של שר שלום ג'רבי משתרעים על מנעד רחב למדי, ואחת הדוגמאות לכך היא שחר צדוק. שחר צדוק הוא מומחה לפסיכותרפיה התנהגותית ומרצה מחונן, שמעביר תכנים יקרי ערך שעוסקים במהות האדם וזאת באמצעות מופעים שבחלקם משותפים גם שחקנים, ובכל מקרה הם מעשירים מאוד את הקהל ומומלצים הן לארגונים והן לאנשים פרטיים.

בין המופעים של שחר צדוק: "אין קשב יש דאגות" שכפי שניתן להבין משמו עוסק בקשיי קשב וריכוז ו"דור ה-Y מגדל ילדים" שגם מצחיק וגם מרגש וגם מאפשר להורים להבין איפה הם טועים ואיך להתמודד עם האתגרים השונים שכרוכים בהובלת הדור הבא לעצמאות, אחריות והגשמה עצמית (תכונות שגם השירות הלאומי אזרחי מפתח בהצלחה).

"המלבוש" עם מוטי גלעדי

שר שלום ג'רבי אוהב מאוד הצגות, ואחת ההמלצות שלו היא "המלבוש" המבוססת על סיפור של ש"י עגנון.

ההצגה, שמשחקים בה מוטי גלעדי, יגאל פילר, דני שטג וציון אשכנזי, עוסקת בחייט שמתבקש לתקן מלבוש של שר נכבד, ובהרהורים שפוקדים אותו כשמכשולים שונים מפריעים לו להשלים את המלאכה. ברובד היותר עמוק עוסקת "המלבוש" בהחמצות ותיקונים, נושאים שמעסיקים את רוב בני האדם, ועוד הרשים מאוד את ג'רבי החיבור המדויק של מוטי גלעדי לדמותו של החייט הקשיש וגם הזיקה העמוקה של גלעדי – חילוני שמגדיר עצמו כ"דתי בלבד" – למסורת ולערכי היהדות.

ג'רבי, שגדל על ערכי תנועת בני עקיבא (בישיבה התיכונית כפר הרא"ה שבה התחנך ולאחר מכן כשמילא תפקידים שונים בתנועה המזוהה עם הציונות הדתית), ובפרט על ערך הקירוב בין הלבבות, רואה בגלעדי דוגמה נהדרת לכך, ולתפישתו גם ההצגה מעודדת התנהלות על סמך ערך חשוב זה.

שולי רנד

שולי רנד הוא אחד האמנים המרתקים שפועלים בארץ, ואין פלא שגם שר שלום ג'רבי אוהב את המוזיקה שלו ואת הופעותיו.

רנד, שנולד כחילוני, הפך עם השנים לחרדי, אולם המשיך וממשיך ליצור ולהופיע, ובשנת 2016 אף זכה בפרס על מפעל חיים בתחום התרבות היהודית (מטעם משרד החינוך).

בחנוכה 2016 הופיע רנד במחזמר לילדים – מעין מענה ערכי וחינוכי לפסטיגל ודומיו. לצידו הופיעו אלי יצפאן, אסי צובל ואבישי שטרית, ומבחינת ג'רבי, שהגיע למופע עם ילדיו, הייתה זו חוויה מרגשת במיוחד.

דילוג לתוכן