כללי, פנאי, תרבות

הקדימו הזמנותכם לקיץ – רשת יתושים חובה בכל גן ילדים ובית

עקיצות יתושים מופיעות לאחר שיתושים משתמשים בחלקי הפה שלהם על מנת לחדור דרך העור ולהשתמש בדם כמקור מזון.

בדרך כלל, העקיצות נעלמות בעצמן לאחר מספר ימים. לעתים, עקיצות יתושים עלולות לגרום לנפיחות גדולה באזור

רשת יתושים
רשת יתושים

העקיצה. נפיחות זו מאופיינת בקרב ילדים, ולכן חשוב לעשות שימוש בדרכים מגוונות, כמו בהתקנת רשת יתושים, למניעת העקיצות.

  • עקיצות יתושים נעשות מקור לדאגה, כשאר היתושים נושאים עמם וירוסים או פרזיטים. אלה יכולים לגרום למחלות שונות, לעתים אף קשות ביותר, ולפגוע בצורה לא מבוטלת בעיקר באנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. מלריה וזיהומי מוח הם רק חלק מהמחלות הקשות שעשויות להיגרם כתוצאה ממעבר וירוסים בין היתוש לבין האדם. רשת יתושים עשויה להיות יעילה מאוד באזורים נידחים בעולם, ואכן ניכר כי רשת יתושים עשויה להפחית במידה רבה את המגע בין היתוש לבין האדם.
  • עקיצות היתושים מבוצעות בדרך כלל על-ידי הנקבות, שניזונות מהדם. היתוש עצמו מקבל את הוירוס או הפרזיט שהוא נושא באמצעות שאיבת הדם (בין אם מאדם ובין אם מחיה). לאחר מכן, בהגיעו ליצור אחר, היתוש מעביר את מחולל המחלה דרך הרוק. בכל מקרה, אין צורך לראות רופא לאחר עקיצות יתוש – אלא אם מפתחים חום או תסמינים אחרים לאחר העקיצה.
  • גם לאחר עקיצות של יתושים, קיימות דרכים רבות לטפל באופן מידי באזור הפגוע. חברות תרופות מייצרות משחות ותכשירים שונים לטיפול בעקיצות (בדרך כלל מורחים את המשחות מספר פעמים ביום עד שאזור העקיצה מחלים). אנשים אשר בוחרים לטייל באזורים בהם קיים חשש להימצאות גבוהה של יתושים, בייחוד כאלה שמחוללי מחלות, נוטלים בדרך כלל תרופות מנע. כמו כן, המטיילים מקבלים המלצות ללבוש מותאם על מנת לכוס חלקי גוף רבים ככל הניתן.
  • ידוע כי לילדים יש מערכת חיסונית חלשה באופן יחסי (על כך תעיד העובדה שילדים נוטים לחלות יותר ממבוגרים). זאת, בשילוב עם היותם בסביבה פתוחה כמו הגן, עשויים להגביר את הסיכון לעקיצות. חברות רבות מציעות רשת יתושים, אשר נחשבת ליעילה מאוד. חברות מציעות כיום רשתות שונות בגדלים מותאמים, ואף בעיצובים שונים.
דילוג לתוכן