כללי

דבקים להדבקת אריחים הנרכשים בחנות לחומרי בניין

הדבקת אריחים

חנות לחומרי בניין מציעה הרבה מאוד חומרים, ובדרך כלל אפשר למצוא בה את כל מה שצריך לביצוע עבודות בנייה שונות, לרבות הדבקת אריחים שונים, המשמשים לחיפויי פנים וחוץ. מה מאפיין את הדבקים האלה ואיך לבצע בחירה נכונה שלהם? את כל התשובות תמצאו במאמר שלפניכם.

הדבקת אריחים – בשביל הבטיחות

אם מעוניינים לעטר מבנה באריחים דקורטיביים, בין אם כאלה הנמצאים בחלקו החיצוני ומקנים לו מראה מיוחד ביותר ובין אם כאלה המודבקים בתוך הבית פנימה ומספקים לו אווירה שאין בהרבה מקומות אחרים – חשוב מאוד להדביק אותם לקיר המבנה בצורה יעילה וטובה, על מנת שיישארו במקומם ולא יפלו.

חומרי בניין

איך מדביקים אריחים?

בכל חנות חומרי בניין אמורים להיות היום דבקים לאריחים. למעשה, סביר להניח שיהיו בחנות הרבה מאוד סוגים של דבקים, וחשוב מאוד לבחור את אלה שמתאימים לסוג האריחים שאותם אתם מעוניינים להדביק.

  • תו התקן – הדבר החשוב ביותר שצריך לדרוג לו הוא שלדבקים שאתם קונים בחנות חומרי הבניין יש תו תקן. זאת משום שמדובר בחומרים שיכולים להיות רעילים, וחשוב מאוד שיהיה עליהם פיקוח מטעם מכון התקנים.

 

  • הצבע – חשוב מאוד לבחור דבקים צמנטיים בצבע המתאים לצבע הקיר ולצבע האריחים. יש דבקים על בסיס צמנט אפור, דבקים על בסיס צמנט לבן, והתאמה לצבע האריח תסייע מאוד לקבלת מראה אחיד ויפה.

 

  • התאמה לסוג האריח – לא כל דבק מתאים לכל סוג של אריח. לכן, מומלץ מאוד לוודא שהדבק שאתם קונים אכן מתאים לסוג האריחים שאתם מעוניינים להדביק, כמו גם לסוג המצע שעליו אתם מעוניינים להדביק אותם. כך למשל, אם אתם מעוניינים להדביק אריחים על תשתיות גבס, אתם צריכים דבק צמנטי בלתי מתכווץ גמיש.

 

  • התאמה לצרכים האישיים שלכם – חשוב מאוד לרכוש דבקים להדבקת אריחים שיתאימו גם לשימוש פנימי וגם לשימוש חיצוני, על מנת לחסוך כסף ולאפשר לכם ליהנות מהרכישה גם לצרכים נוספים. בנוסף, אם אתם צריכים לסיים את העבודה במהירה, כדאי שכשאתם מגיעים לחנות חומרי הבניין תבקשו דבק להדבקת אריחים שמתייבש במהירות.

לסיכום – היום אין בכלל בעיה לעטר את המבנה בו אתם מתגוררים באריחים מכל המינים ומכל הסוגים. כל מה שצריך לעשות הוא לגשת אל חנות חומרי בניין, לבקש ייעוץ מקצועי ולרכוש דבק להדבקת אריחים שמתאים בצורה מדויקת לאריחים ולצרכים שלכם. בחירת הדבקים על פי הקריטריונים שמובאים מעלה ושימוש נכון בדבקים אלה, יאפשרו לכם להיות בטוחים שהאריחים אכן מודבקים אל תשתית המבנה בצורה הראויה, ושהם יספקו לכם ולאורחים שלכם סביבה שהיא לא רק יפה – אלא גם בטוחה. בהצלחה!

דילוג לתוכן