כללי

גלישה מהירה: 5 צעדים פשוטים לשיפור מהירות אינטרנט ביתי

אינטרנט מהיר של סלקום

אוהבים לגלוש בכל מיני אתרים ואולי גם לצפות בסרטונים קצרים או ארוכים? אם כן, סביר שתרצו מהירות גלישה גבוהה, שתספק לכם מענה מתאים לאורך כל שעות היממה. איך משפרים את מהירות האינטרנט הביתי? הנה 5 צעדים שיעזרו לכם לעשות זאת:

  1. בדקו את מהירות הגלישה שלכם – בשלב הראשון, ולפני שאתם מבצעים כל שינוי שהוא, בדקו את מהירות הגלישה שלכם. ישנם כיום מספר אתרים שיוכלו לעשות זאת עבורכם ולספק לכם נתונים מדויקים. בחנו הן את מהירות הורדת הנתונים והן את מהירות העלאת הנתונים, וודאו שמדובר במהירות שהוצעה לכם בחבילת הגלישה שבחרתם. אם תגלו שהמהירות נמוכה יותר ללא קשר לחברה שמציעה זאת וגם לתשתית, סביר שהבעיה קשורה לראוטר שלכם, ועליכם לבצע מספר פעולות כדי לשפר אותה.
  2. בחרו מיקום מתאים לראוטר – מיקומו של הראוטר משפיע מאד על מהירות הגלישה בבית ועל איכותה. רכשתם חבילת אינטרנט מהיר של סלקום? כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות שהיא מציעה, וודאו שהראוטר שלכם ממוקם בסמוך למחשב כמה שניתן, ושאין אלמנטים שונים בדרך שחוסמים את הקליטה. הנחת הראוטר בממ"ד, למשל, יכולה להאט את הגלישה באופן משמעותי וגם לפגום באיכותה, בעיקר מכיוון שמדובר בחדר אטום. וותרו על העניין במידת האפשר והניחו את הראוטר במקום חשוף, פתוח ונגיש יותר.
  3. וודאו שהאנטנה של הראוטר נמצאת בזווית הנכונה – נכון, הראוטר שלכם יכול לעבוד כשהאנטנה שלו בכל מצב שהוא, אולם כדי לשפר את איכות הגלישה ואת מהירותה, הקפידו על זווית של 90 מעלות לאנטנת הראוטר שלכם (וודאו שתהיה במצב אופקי). אם יש אנטנה נוספת, הזיזו אותה למצב מאוזן. אם האנטנה של הראוטר שלכם פנימית, הניחו אותו במצב ישר.
  4. בחרו בתדר הנכון – לכולנו יש בבית יותר ממכשיר אלקטרוני נייד אחד. ריבוי מכשירים כאלה עשוי לגרום לערבוב של אותות וגם לפגיעה במהירות האינטרנט, בסופו של דבר. לפעמים גם תדרים המגיעים ממכשירים שנמצאים אצל השכנים יכולים לפגוע בתדרים של המכשירים בבית. לכן, בחנו תחילה את עומס הערוצים הקיים (ישנן כיום מספר אפליקציות שיוכלו לעזור לכם בכך, כמו Wi Fi Analyzer) ורק אחר כך חפשו את התדרים הפחות עמוסים.
  5. בדקו אם הראוטר איכותי וחזק מספיק – ראוטר ישן שאיננו תומך בתקן הסטנדרטי, סביר שלא יספק לכם את המענה המתאים וגם יגרום להאטה במהירות הגלישה. לכן, אם אתם מרגישים שהוא אינו מבצע את עבודתו נאמנה, זה הזמן לרכוש ראוטר חדש, איכותי יותר. גם אם הדבר יצריך מכם הוצאה כספית גבוהה יותר בהשוואה לראוטר זול ופשוט, אל תתפשרו על האיכות וחפשו ראוטר ברמה גבוהה, התומך במהירות שרלוונטית לכם.

לסיכום

במספר צעדים פשוטים תוכלו לשפר באופן משמעותי את מהירות הגלישה שלכם וליהנות מחבילת גלישה איכותית וטובה, המותאמת באופן נקודתי ונכון לצרכים שלכם. הדבר איננו מצריך מכם זמן או ידע טכני רב ויעזור לכם להמשיך בגלישה שלכם ללא כל בעיה.

דילוג לתוכן