כללי

איך לעצב שילוט בבתי מלון?

שילוט בבתי מלון

יש כמה כללי מפתח עבור עיצוב פתרונות שילוט בבתי מלון. אלו הדגשים העיקריים שכדאי להביא בחשבון:

א. התאמה לקהל היעד – שלטים חייבים להתאים לקהל היעד. עליהם להיכתב בשפה נעימה, ברורה ונהירה. חשוב להבחין בין שלטים המיועדים לילדים לבין שלטים למבוגרים.

שילוט בבתי מלון
שילוט בבתי מלון

ב. איזור/מחלקה – יש לבחור סוג שונה של פתרונות שילוט לכל איזור במלון. סביב הבריכה לדוגמא כדאי לבחור שלטי אלומיניום עמידים בפני מים המזהירים מפני רחצה ללא מציל, בעוד בחדר האוכל כדאי להתמקד בשלטי הכוונה. בחירת שלטים לפי האיזורים השונים במלון תקל על האורחים ותמנע עוגמת נפש.

ג. מיתוג – שלטים בכל רחבי המלון צריכים להיות בעלי מאפיינים משותפים. עליהם לתרום למיתוג של המלון ולכלול מסר שיווקי, לוגו או אלמנט דקורטיבי המזוהה איתו. זו דרך מצוינת למתג את המלון ולהנעים את זמנם של האורחים.

טיפים לעיצוב שילוט מוצלח

מבחינת העיצוב עצמו, רצוי להימנע מעודף צבעים או גוונים ולהתמקד במספר אלמנטים בולטים בלבד. שילוט בצבעים שחור ולבן יתאים למלונות בוטיק ולבתי הארחה אקסקלוסיביים. לעומת זאת, צבעים בהירים יכולים להתאים דווקא לבתי מלון המשמשים בתור אתרי נופש למשפחות עם ילדים. העיצוב צריך לתת מענה על צרכים אסתטיים וגם פונקציונאליים. עליו להדגיש את הפרטים החשובים ולהשאיר מקום לביטויים נוספים.

עיצוב מוצלח נקבע לפי מענה על צרכים וציפיות. בכל בית מלון יכולים לבחור סגנון שונה של שלטי תדמית, הכוונה, מיתוג וכדומה. אין דרך אחת לקבוע כיצד נראה השלט המושלם. הדבר החשוב הוא ליצור התאמה בין השלט לבין סגנון העיצוב הכללי. יש להביא בחשבון את צבעי הקירות, את הרהיטים, את השטיחים, את הוילונות ואת כל מה שמקיף את השלט. זו דרך מצוינת לייצר מראה אחיד בתוך בית המלון החל מלובי הכניסה ועד החדרים.

דילוג לתוכן